fbpx

Montaż okien. Jak wygląda?

Szczycimy się najlepszym montażem w regionie

Jeśli mowa o montażu okien – warto uświadomić sobie, kiedy najlepiej je montować. To wszystko zależy od wielu czynników. Jedni sądzą, że robi się to po przykryciu budynku dachem. Czy to prawda?

Wiemy, że nawet najlepszej jakości okna źle zamontowane nie spełnią swojej funkcji i narażą właściciela nieruchomości na dodatkowe koszty i kłopot.
Zdajemy sobie także sprawę, że terminowość u fachowców z branży budowlanej nie ma najlepszej renomy. Na szczęście jesteśmy my!

Przeczytaj główne zasady, którymi się kierujemy.

Kto zajmuje się montowaniem okien?

Montażem okien najczęściej oczywiście zajmują się – doświadczone firmy montujące okna. To oni najlepiej znają się na tym. To im powierza się tę pracę. Zazwyczaj również to do nich właśnie należy decyzja o tym – kiedy jest najlepszy czas na montowanie okien. Kiedy jednak najczęściej dokonuje się tego procesu? Najczęściej na etapie stanu surowego. Jednak trzeba pamiętać o tym, że dokonuje się tego przed – ułożeniem tynków zewnętrznych i wewnętrznych. Wszystko jednak zależy od kilku czynników. Do nich zaś będą należeć np. wymiar okna, oraz inne elementy konstrukcyjne.

Dla komfortu użytkowania pomieszczenia musisz również wiedzieć, że jeśli już zamontujesz okna – musisz wietrzyć pomieszczenie. To bardzo ważne.

Jakie okna wybrać do domu pasywnego i energooszczędnego?

Prawdopodobnie dom pasywny i energooszczędny – nie jest chwilową modą. Trzeba tutaj koniecznie wspomnieć o – potrzebie ochronie środowiska oraz wzrastającej świadomości ekologicznej. Okna do domu pasywnego nie powinny wychodzić na północ. Należy również koniecznie zrezygnować z maksymalizacji przeszkleń od południa. To, co jest bardzo ważne przy wyborze takiego okna do domu to – doskonałe parametry izolacyjne. Natomiast, jeśli chodzi o okna do domu energooszczędnego to przede wszystkim powinny one być szczelne. Nie mogą one również dopuścić do utraty ciepła. Musisz jednak wiedzieć, że tutaj przyda się ręka fachowca. Montaż musi być wykonany profesjonalnie. Rozmieszczenie okien względem stron świata – również jest istotne.

Montaż okien do domu jednorodzinnego i do domu drewnianego

Kupując okna do domu jednorodzinnego – powinieneś szczególnie zwrócić uwagę na ich jakość. Materiał z jakiego zostały wykonane jest bardzo ważny. Powinny one przede wszystkim być – szczelne oraz odporne na warunki atmosferyczne. Warto wiedzieć, że za okna drewniano-aluminiowe zapłacisz więcej. Natomiast za okna PCV-aluminiowe mniej. Co jednak z tymi do domu drewnianego? Najlepiej więc będą pasowały drewniane. Jednak montaż musi być wykonany profesjonalnie i we właściwy sposób. Korzystanie z nich musi koniecznie być komfortowe. Pamiętaj, że jeśli wybierzesz okna drewniane – zapłacisz więcej. Inne typy okien również jednak sprawdzą się do takiego domu. Istotne jest, aby były one wysokiej jakości i charakteryzowały się dobrą izolacją.

Montaż okien plastikowych

Montaż okien plastikowych również musi być wykonany we właściwy sposób. Czym jednak charakteryzują się te okna? Przede wszystkim mają one – doskonałą izolacyjność akustyczną i termiczną. Są one również bardzo trwałe. Okna plastikowe dodatkowo – nie wymagają dużych zabiegów konserwacyjnych. Charakteryzują się również, co jest bardzo ważne – dużą odpornością na warunki atmosferyczne. Poza tym okna te można projektować na przeróżne sposoby. Możesz wybrać rozmaite kolory i kształty.

Dlaczego i kiedy zdecydować się na wymianę okien?

Kiedy w budynku masz stare okna, wtedy właśnie decydujesz się na ich wymianę. Jednak wiążę się to z samymi korzyściami. Oczywiście nowe okna do domu będą – bardziej trwałe, estetyczne. Zapewnią Ci również lepszą termoizolację. Do pomieszczenia będzie wnikać większa ilość światła. Chodzi tu również o bezpieczeństwo. Montaż tutaj jest niezwykle ważny. Musi on zostać wykonany odpowiednio. Dlatego też tą sprawę – należy zostawić fachowcom, którzy tym się zajmą. Montaż zazwyczaj rozpoczyna się od dokładnych wymiarów. Okna muszą być mniejsze od otworów okiennych. W następnej kolejności usuwa się stare okna. Tutaj należy również pamiętać o – odpowiednim oczyszczeniu otworów okiennych. Zaprawa i tynk muszą koniecznie zostać usunięte. Dodatkowo również należy pamiętać o odpowiednim wyrównaniu otworów okiennych.

Okna skrzynkowe

Okna skrzynkowe znane są od dawna. W dzisiejszych czasach mają bardzo dobrą izolację cieplną i akustyczną. Warto sprawdzić – cennik montaż okien skrzynkowych 2020.

Firma KD PARTNER

KD PARTNER to firma, która może zająć się montażem Twoich okien. Zajmuje się ponadto również – montażem drzwi oraz rolet. To, co nas wyróżnia to profesjonalizm. Jesteśmy również bardzo doświadczeni. Zapewniamy Ci kompleksową obsługą. Każdy z naszych klientów był niezmiernie zadowolony. Oferujemy również Ci znakomite ceny. Zwracamy również uwagę na to, że dla klienta liczy się czas. Do każdego mamy indywidualne podejście. To, czym się przede wszystkim charakteryzujemy to – dokładne pomiary, ekologiczne materiały. Pracujemy również bardzo cicho. Terminy zaś są szybkie. To wszystko skłania do tego, aby wybrać właśnie nas.

Skontaktuj się z nami

Telefon

71 723 37 87
603 484 384

e_mail

biuro@kdpartner.pl

Adres

ul. Gajowicka 92
53-422 Wrocław    Call Now Button